Memy po meczu Polska – Armenia. Internauci chwalą Lewandowskiego

2927
0
PODZIEL SIĘ

W trzecim meczu fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata 2018 piłkarze reprezentacji Polski pokonali Armenię 2:1. Spotkanie miało dramatyczny przebieg, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w 95. minucie, kiedy zwycięskiego gola dla Polski strzelił Robert Lewandowski. To właśnie napastnik Bayernu Monachium jest najbardziej chwalony w stworzonych przez Internautów memach. Specjalnie dla Was wybraliśmy te najlepsze.

Po pierwszym spotkaniu eliminacji z Kazachstanem, kiedy Polska mimo prowadzenia 2:0 tylko zremisowała 2:2, niektórzy twierdzili, że gorzej z grą biało-czerwonych być nie może. Po wtorkowym meczu z Armenią można mieć jednak inne zdanie. Podopieczni trenera Adama Nawałki zagrali bardzo słabo i gdyby nie umiejętności i strzelecki instynkt Lewandowskiego, to prawdopodobnie nasza reprezentacja nie dopisałaby do swojego dorobku trzech punktów.

Od pierwszego gwizdka Armeńczycy byli cofnięci do głębokiej defensywy, a optyczną przewagę mieli Polacy. Mimo kilku okazji strzeleckich gospodarze nie potrafili jednak zdobyć gola w pierwszej połowie. Od 31. minuty Lewandowski i spółka mieli ułatwione zadanie, ponieważ czerwoną kartkę obejrzał gracz gości, Gael Andonian.

Worek z bramkami rozwiązał się tuż po przerwie. Najpierw kibice byli świadkami samobójczego gola Hrayra Mkoyana, ale po chwili błąd polskich obrońców wykorzystał Marcos Pineiro Pizzelli. Kiedy wydawało się, że biało-czerwoni nie będą już w stanie sforsować defensywy gości, gola po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego zdobył Lewandowski.

Internauci, w swoim stylu skomentowali boiskowe wydarzenia. Wybrane przez nas memy z meczu Polska – Armenia (memy pochodzą ze strony sportowememy.pl) znajdziecie poniżej: