Tylko Wilczek trafił w lidze przed meczem Rumunia – Polska

1300
0
PODZIEL SIĘ

7 listopada 2016 roku rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed spotkaniami z Rumunią (eliminacje mistrzostw świata – Rosja 2018) i Słowenią (mecz towarzyski). Zanim jednak Biało-czerwoni stawili się w Warszawie, grali w swoich zespołach klubowych. Wiodło im się różnie. Tym razem bramkę zdobył tylko Kamil Wilczek.

Grający w duńskim Broendby Kopenhaga Wilczek pokonał bramkarza Viborga w 6. minucie meczu, a jego zespół wygrał całe spotkanie 2:1. To już 9. trafienie ligowe Polaka.

Bramek nie zdobyli natomiast ani Robert Lewandowski ani Łukasz Teodorczyk. Ten pierwszy spisał się dość słabo w meczu Bayernu Monachium z jedną z rewelacji ligi niemieckiej – Hoffenheim (1:1). Polak oddał tylko trzy strzały. Za swój występ otrzymał od magazynu Kicker najsłabszą notę w zespole – „4” (w skali: 1 – klasa światowa, 6 – występ poniżej krytyki).

Łukasz Teodorczyk w meczu Anderlechtu Bruksela z KW Oestende (1:1) grał pełne 90 minut, ale tym razem nie znalazł sposobu na bramkarza rywali. Anderlecht tylko zremisował 1:1.

W Bundeslidze grali Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski. Drużyna tego pierwszego – Borussia Dortmund pokonała Hamburger SV 5:2, ale Piszczek otrzymał za swój występ równie niską notę, co Robert Lewandowski („4”).

Jakub Błaszczykowski rozegrał 75 minut w barwach Wolfsburga. Jego zespół wysoko pokonał Freiburg (3:0), ale nasz pomocnik został oceniony podobnie jak Lewandowski i Piszczek.

Grali też między innymi Kamil Grosicki (Rennes), Piotr Zieliński (SSC Napoli), Krzysztof Mączyński (Wisła Kraków) i Karol Linetty (Sampdoria Genua), a także nasi bramkarze – Artur Boruc (Bournemouth), Łukasz Fabiański (Swansea), Wojciech Szczęsny (AS Roma) i Łukasz Skorupski (Empoli).

Trwają natomiast kłopoty Grzegorza Krychowiaka, który po raz kolejny nie zagrał w barwach PSG. Paryżanie pokonali Rennes Kamila Grosickiego 4:0.