Wołgograd Arena

Wołgograd Arena

Wołgograd Arena jest stadionem sportowym klasy międzynarodowej w Wołgogradzie. Stadion został zbudowany na potrzeby Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 które odbędą się w Rosji. Nowo wybudowany stadion powstał na terenie byłego Stadionu Centralnego.

Stadion będzie gościć drużyny na Mistrzostwach Świata w czterech grupowych spotkaniach. Po Mundialu obiekt będzie głównym stadionem klubu piłkarskiego Rotor Wołgograd, a także miejscem do organizowania różnego rodzaju imprez masowych.

Stadion zaprojektowała pracownia „FSUE Sport-Engineering” z Moskwy. Pojemność stadionu w przypadku meczów piłkarskich wynosić będzie 45 568 miejsc, w tym 2 280 miejsc dla prasy, 640 miejsc VIP oraz 460 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Czas budowa: 2015-2017

Koszt budowy: 16,37 mld

Pojemność: 45 568

Komunikacja
Stadion jest zlokalizowany bezpośrednio przy dworcu kolejowym, który będzie głównym środkiem transportu. Ponadto obok stadionu przebiega aleja Lenina – główna ulica miasta, która pozwoli na swobodne dotarcie samochodu lub też ekspresowym tramwajem, który biegnie wzdłuż alei.

Polska zagra w Wołgogradzie
Reprezentacja Polski jeden ze swoich meczów grupowych rozegra właśnie na tym stadionie. Będzie to trzecie spotkanie w którym rywalem będą piłkarze z Japonii. Mecz rozegrany zostanie 28 czerwca o godzinie 16:00 CET.

Foto: By Maximos (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons