Jak piłka nożna może skorzystać na legalizacji hazardu?

Jak piłka nożna może skorzystać na legalizacji hazardu?

8
0
PODZIEL SIĘ

 Tylko kilka sportów ma bliskie bazy fanów w porównaniu do piłki nożnej. Fani piłki nożnej pilnie śledzą rozgrywki z różnych powodów, niektórzy z powodu lojalności wobec określonych klubów, a inni w celu uprawiania hazardu.

Ogólnie rzecz biorąc, fani piłki nożnej są wierni grze dla przyjemności. Hazard piłkarski jest powszechny wśród obstawiających ze względu na częste rozgrywki i ogólną akceptację. W Uk, 40 procent zakładów zostało postawionych na zakłady piłkarskie. Legalizacja zakładów piłkarskich oznacza większe zaangażowanie w grę po stronie obstawiających.

Piłka nożna Zakłady sportowe

Jeśli chodzi o sport, dwie główne rzeczy, które fani kochają to piłka nożna i zakłady piłkarskie. Niemniej jednak, przemysł gier hazardowych w piłce nożnej nadal napotyka na opór w niektórych regionach. Sprzeciw ten rozciąga się od poziomu federalnego do poziomu legislacyjnego państwa.

Na poziomie federalnym, główną przeszkodą w legalizacji zakładów sportowych jest Wire Act, który umożliwia rządowi federalnemu ingerencję w prawa stanowe w przypadku rozprzestrzeniania się zakładów sportowych. Na poziomie stanowym, głównym wyzwaniem jest ilość protokołów konstytucyjnych, które należy przejść przed legalizacją zakładów, a także postrzeganie niektórych ustawodawców stanowych – ponieważ nie chcą być częścią działań hazardowych, takich jak te, które można znaleźć w gry w kasynie.

Ponadto istnieje również kwestia niepożądanych opłat za uczciwość płaconych klubom piłkarskim. Jeśli kraje te zalegalizują hazard piłkarski, mogą spotkać się z pozwami ze strony właścicieli lig i mogą zostać zmuszone do wstrzymania hazardu piłkarskiego w swoich krajach.

Te wyzwania mogą wydawać się przytłaczające, ale są możliwe do pokonania z odpowiednią motywacją, to przynosi nam korzyści z legalizacji hazardu w piłce nożnej.

Korzyści z legalizacji hazardu dla lig piłkarskich

Legalizacja zakładów piłkarskich niesie ze sobą wiele korzyści, przede wszystkim dla lig piłkarskich, a także dla obstawiających. Gracze będą mogli spokojnie obstawiać zakłady bez obawy, że zostaną zatrzymani, a ligi piłkarskie odniosą znaczne korzyści bezpośrednio dzięki sponsorom.

1. Legalne zakłady bukmacherskie dadzą klubom piłkarskim większe przychody

Dokładne przychody, jakie kluby uzyskują ze sponsorowania przez bukmacherów, są utrzymywane w tajemnicy między klubami a ich sponsorami. Jednak na podstawie relacji medialnych, statystyki z rejestrów Global Data wskazują, że sektor piłkarski zarobił blisko 500 milionów dolarów na przychodach ze sponsoringu podczas kampanii 2020-2021.

Angielska piłka nożna, jedna z najpopularniejszych lig, które przyciągają dużą publiczność i interesują obstawiających, wygenerowała ogromną sumę 143,8 milionów dolarów. Na drugim i trzecim miejscu uplasowała się liga hiszpańska i niemiecka z odpowiednio 70 i 50 milionami dolarów.

Legalizacja hazardu stworzy sytuację korzystną dla obu klubów i bukmacherów. Kluby piłkarskie pomagają bukmacherom być dobrze znanymi w społeczeństwie poprzez kierowanie ich do milionów fanów, którzy oglądają mecz. A w miarę wzrostu oglądalności, bukmacherzy będą płacić klubom większe przychody za reklamę.

Jest wiele metod, na które kluby mogą przeznaczyć wpływy z reklam. Mogą je wydać na przykład na rozbudowę klubu i pozyskanie kolejnych renomowanych i genialnych zawodników. Jest to w zasadzie sytuacja korzystna dla każdego klubu piłkarskiego.

2. Legalizacja hazardu sprawi, że kluby będą dobrze znane

Jeśli hazard stanie się legalny, znacznie zwiększy to popularność klubów piłkarskich, które staną się bardziej znane. Nie ulega wątpliwości, że wielu ludzi na całym świecie znajduje ukojenie w zakładach, nawet przy rygorystycznych środkach podjętych przez rząd w celu regulacji hazardu wokół. Legalizacja zakładów umożliwi obstawianie w bezpiecznym środowisku, co spowoduje wzrost liczby obstawiających – ponieważ ludzie mogą obstawiać bez obaw, że zostaną zatrzymani.

Nie trzeba chyba dodawać, że kiedy kunktatorzy stawiają pieniądze na grę, mają znacznie większą motywację do oglądania meczów. Ponadto, kursy zakładów sportowych są najczęściej określane przez aktualną formę klubów, a obstawiający interesują się grą dla informacji. Legalizacja zakładów sportowych sprawi, że ludzie będą bardziej zaangażowani w rozgrywki, co zwiększy ich popularność zarówno w kraju, jak i poza nim.

Zakłady sportowe nie są legalne, ale są już obecne w większości krajów, dzięki czemu ligi piłkarskie cieszą się dużą popularnością. Wyobraź sobie, jak popularne będą te ligi, jeśli zakłady piłkarskie zostaną zalegalizowane.

3. Zwiększy oglądalność sportu

Rywalizacja w piłce nożnej jest już słynna, jednak legalizacja zakładów sportowych zwiększy oglądalność sportu. Bukmacherzy nie będą oglądać meczów dla samej rozrywki, ale dlatego, że mogą zarobić na zakładach.

Zwiększona oglądalność przynosi bezpośrednie korzyści dostawcom usług telewizyjnych, a kluby piłkarskie skorzystałyby z dochodów generowanych przez prawa telewizyjne.

Wniosek

Czy zalegalizowane lub nie, zakłady piłkarskie zakorzeniły się w sercu fanów piłki nożnej, daje im ekscytujący dreszczyk emocji, gdy trafiają jackpot na pieniądze. Tak, ale także dla ich zainteresowania grą. Negatywne postrzeganie hazardu przez niektórych ludzi i władze jest powodem, dla którego tak wielu ludzi nie uprawia hazardu. To może się zmienić, jeśli zaczniemy od legalizacji hazardu wszędzie.

Wynik będzie fenomenalny, kluby staną się bardziej popularne i prawdopodobnie zwiększą swoje dochody poprzez serię reklam sponsorskich. Legalizacja hazardu zaoferuje ligom piłkarskim więcej publiczności i szeroką gamę sponsorów do wyboru z incepcji różnych bukmacherów.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNajwiększe jackpoty w historii hazardu