Piłkarze Kosowa marzą o mundialu. „Chcę być kapitanem drużyny na mistrzostwach!“

Piłkarze Kosowa marzą o mundialu. „Chcę być kapitanem drużyny na mistrzostwach!“

899
0
PODZIEL SIĘ

5 września reprezentacja Kosowa rozegrała historyczny mecz w eliminacjach mistrzostw świata. Premierowe spotkanie przeciwko Finlandii było dla Kosowian naprawdę udane, ponieważ po remisie 1:1 zainkasowali jeden punkt. Piłkarzom tej reprezentacji nikt nie daje większych szans na awans do mundialu, ale oni mają swoje marzenia. – Chcę być kapitanem Kosowa na mistrzostwach świata – powiedział na łamach fifa.com utalentowany Bersant Celina.

Celina to 20-letni zawodnik Manchesteru City. W angielskim klubie z jego osobą wiążą spore nadzieje, ale na razie piłkarz przebywa na wypożyczeniu w holenderskim Twente Enschede. Kolega z drużyny Mateusza Klicha w obecnych rozgrywkach Eredivisie zagrał w czterech meczach i zdobył trzy bramki.

TYPUJ W UNIBET I ZGARNIJ BONUS

Młody reprezentant Kosowa nie kryje dumy z możliwości reprezentowania swojego kraju w eliminacjach do mistrzostw świata. Kiedy w maju zapadła decyzja o włączeniu Kosowa do federacji FIFA, napastnik miał powody do zadowolenia. – Był to czas, kiedy poczułem wielką dumę – powiedział Celina. – Możliwość rywalizacji z innymi reprezentacjami jest zarówno dla mnie, jak i dla innych zawodników czymś dużym. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – dodał 20-latek, który w pierwszym meczu z Finlandią wszedł na boisko w 66. minucie, ale bramki nie strzelił.

Celina uchodzi za wielki talent i jeżeli w dalszym ciągu będzie się rozwijał, to może być liderem swojej reprezentacji. Sam piłkarz ma jedno marzenie. – Moim celem jest bycie kapitanem Kosowa podczas mistrzostw świata. To główny cel – zaznaczył piłkarz.

W czwartek Kosowo rozegra drugie eliminacyjne spotkanie. Tym razem przed własną publicznością zmierzy się z Chorwacją. Początek meczu o godzinie 20:45.

* Fotografia pochodzi ze strony alchetron.com.

MM

TYPUJ W UNIBET I ZGARNIJ BONUS