Adam Nawałka przed meczem Rumunia – Polska: „wierzę, że nasz cel zostanie...

Adam Nawałka przed meczem Rumunia – Polska: „wierzę, że nasz cel zostanie osiągnięty”

1289
0
PODZIEL SIĘ

Za nami niedzielna konferencja prasowa trenera reprezentacji Polski – Adama Nawałki przed piątkowym meczem Rumunia – Polska w 4. kolejce eliminacji mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku. Szkoleniowiec, odpowiadając na pytania dziennikarzy sportowych, odniósł się do kilku ważnych kwestii.

Nawałka poruszył między innymi temat niewłaściwych zachowań niektórych piłkarzy, do których miało dochodzić w hotelu między meczami naszej kadry z Danią i Armenią. Jak powiedział trener Biało-czerwonych: „wiedzieliśmy o pewnych nieprawidłowościach. Sprawa została nagłośniona przez Przegląd Sportowy i bardzo dobrze. Chcemy bowiem, żeby wszystko było jasne i transparentne. Mam nadzieję, że mimo tego, a może tym bardziej, nastąpi teraz jeszcze większa konsolidacja w zespole, a piłkarze, o których tu mowa, żałują swojego zachowania”.

TYPUJ W TOTOLOTKU I ZGARNIJ BONUS

Jak dodał szkoleniowiec: „zamykamy ten temat. Interesuje nas tylko to, co będzie się działo w meczu z Rumunią. Proces przygotowań do tego spotkania. Na tym skupiam się ja, sztab i cała drużyna”.

Adam Nawałka mówił także o postawie drużyny narodowej. Jak stwierdził: „pewność siebie, wiara we własne siły, ale też pokora, brak lekceważenia kogokolwiek, szacunek dla każdego przeciwnika to jest to, czego potrzebujemy. Zawodnicy są doświadczeni i nie zawiodą”.

Szkoleniowiec dodał także, że: „po Euro mieliśmy trochę obaw. Zawodnicy zmienili kluby, nie zawsze grali w pierwszych składach. Musi upłynąć trochę czasu, zanim ta nowa forma nabierze odpowiedniej jakości. Takie rzeczy się jednak zdarzają – po sukcesach przychodzą czasem zawirowania, ale wierzę, że nasz cel, czyli awans do finałów mistrzostw świata w Rosji, zostanie osiągnięty”.

Trener polskiej kadry odniósł się również do pytań o młodych piłkarzy swojego zespołu – czy będą grali w pierwszej drużynie czy w reprezentacji młodzieżowej. „Jeśli chodzi o Bartosza Kapustkę i Pawła Dawidowicza, dołączyli oni do nas, bo mecz kadry młodzieżowej z Macedonią został odwołany”.

Nawałka mówił ponadto między innymi o obecnej sytuacji Kapustki. Jak powiedział: „Bartosz Kapustka gra w drużynie młodzieżowej Leicester City, jest w rytmie meczowym, chcemy go sprawdzić”.

Mecz 4. kolejki eliminacji mistrzostw świata w Rosji Rumunia – Polska (stadion w Bukareszcie) rozpocznie się w piątek, 11 listopada 2016 roku o godz. 20.45.

B. P.

Zdjęcie: www.sport.pl

TYPUJ W TOTOLOTKU I ZGARNIJ BONUS