Eliminacyjne liczby reprezentacji Polski

Eliminacyjne liczby reprezentacji Polski

1001
0
PODZIEL SIĘ

Na ten dzień czekało wielu polskich kibiców. Po 12 latach przerwy biało-czerwoni ponownie wywalczyli awans na piłkarskie mistrzostwa świata. Sukces naszych reprezentantów jest tym większy, że zdołali oni wywalczyć awans na drugą z rzędu dużą imprezę. W poprzednim roku osiągnęli ćwierćfinał mistrzostw Europy. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy zestawienie eliminacyjnych liczb kadrowiczów selekcjonera Adama Nawałki.

Początek eliminacyjnej drogi był w wykonaniu Polski słaby. Na otwarcie zanotowaliśmy zaledwie wyjazdowy remis z Kazachstanem 2:2, choć prowadziliśmy 2:0. Później było już jednak tylko lepiej. Robert Lewandowski i spółka wskoczyli na wysoki poziom, który utrzymywali do tegorocznego spotkania z Danią. Wówczas zostaliśmy rozbici 4:0, ale ten zimny prysznic paradoksalnie pomógł biało-czerwonym. Po wyciągnięciu wniosków prezentowali się oni bowiem lepiej.

Ostatecznie Polska wygrała swoją grupę z dorobkiem 25 punktów. Drugie miejsce i udział w barażach zapewnili sobie Duńczycy, którzy zdołali zgromadzić 20 „oczek“.

ELIMINACYJNE LICZBY REPREZENTACJI POLSKI:

0 – ani jednego meczu na PGE Narodowym w Warszawie nie przegrali nasi reprezentanci.

1 – tylko jedną porażkę poniosła drużyna trenera Nawałki w tych eliminacjach. Miała ona miejsce we wrześniu z Danią (0:4).

6 – najbardziej okazałe zwycięstwo Polacy zanotowali w Armenii, gdzie pokonali gospodarzy 6:1.

8 – tyle zwycięstw odnieśli biało-czerwoni.

14 – bramek dali sobie strzelić Kamil Glik i jego koledzy. Najwięcej, bo cztery gole wbili nam Duńczycy.

16 – bramek zdobył w eliminacyjnych potyczkach Robert Lewandowski. Nasz snajper może zostać królem strzelców eliminacji.

28 – tyle bramek z kolei zaaplikowała cała polska drużyna rywalom. Oznacza to, że wszyscy zawodnicy naszej drużyny strzelili mniej bramek niż sam Lewandowski.

* Fotografia pochodzi ze strony fakt.pl.