Kadra rozpoczyna zgrupowanie. Sztab przygotowywał się przez kilka miesięcy!

Kadra rozpoczyna zgrupowanie. Sztab przygotowywał się przez kilka miesięcy!

878
0
PODZIEL SIĘ

W poniedziałek piłkarze reprezentacji Polski rozpoczną zgrupowanie przed niedzielnym meczem eliminacji do mistrzostw świata 2018, w którym zmierzą się na wyjeździe z Czarnogórą. Kilka dni temu selekcjoner Adam Nawałka ogłosił powołania na to spotkanie, a dzisiaj spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Trener mówił przede wszystkim o nastawieniu mentalnym przed potyczką w Podgoricy oraz o przygotowaniu sztabu trenerskiego do tego spotkania.

Członkowie sztabu kadry nie próżnowali w ostatnich miesiącach. Już po zakończeniu poprzedniego, listopadowego zgrupowania rozpoczęli oni „operację Czarnogóra“. – Poświęciliśmy ten czas przerwy na analizę gry przeciwnika i dokładne przygotowanie na naszej strategii gry – powiedział trener Nawałka. – Mamy przygotowaną analizę od strony mentalnej, by stanąć na wysokości zadania, by utrzymać poziom agresywności, ale nie przekroczyć pewnej bariery. Musimy grać od pierwszej do ostatniej minuty konsekwentnie – cytuje słowa selekcjonera portal laczynaspilka.pl.

Polska jest liderem swojej grupy eliminacyjnej, a Czarnogóra zajmuje drugie miejsce. Jeżeli dodamy do tego to, że Polacy zagrają na trudnym i „gorącym“ terenie, wiadomo, że o komplet punktów nie będzie łatwo.

Jeżeli chodzi o powołania, to trener Nawałka raczej nikogo nie zaskoczył. Wśród powołanych nie zabrakło piłkarzy, do których selekcjoner ma największe zaufanie: Roberta Lewandowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego.

Pełna kadra reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Thiago Cionek, Kamil Glik, Igor Lewczuk, Łukasz Piszczek, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Maciej Sadlok.
Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński, Damian Dąbrowski, Jacek Góralski, Krzysztof Mączyński, Sławomir Peszko.
Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Łukasz Teodorczyk, Kamil Wilczek.

* Fotografia pochodzi ze strony polskieradio.pl.