Mundial w statystykach: Belgia najskuteczniejsza, Hiszpania z największą liczbą celnych podań

Mundial w statystykach: Belgia najskuteczniejsza, Hiszpania z największą liczbą celnych podań

1128
0
PODZIEL SIĘ

Lada moment minie miesiąc od rozpoczęcia mundialu. Będzie to miało miejsce w sobotę, a już dzień później poznamy triumfatora mistrzostw świata w Rosji. Na kilka dni przed końcem imprezy postanowiliśmy zebrać najciekawsze statystyki turniejowe. Wszystkie dotyczą potyczek od początku do fazy ćwierćfinałowej.

W tej edycji mundialu kibice nie mają prawa narzekać na brak emocji, ale przede wszystkim też bramek. Obecnie średnia goli na mecz wynosi 2,6. Do tej pory we wszystkich meczach padło łącznie aż 156 bramek.Warto przy tym zauważyć, że piłkarze nie grają zbyt brutalnie, dzięki czemu sędziowie niezbyt często sięgali po czerwone kartki. Dokładnie zrobili to tylko cztery razy. Ponadto pokazali 205 żółtych kartoników.

Jeśli chodzi o klasyfikację drużyn, które zdobyły najwięcej bramek, to na czele znajduje się Belgia. Piłkarze tego zespołu zaaplikowali rywalom 14 goli, a już chyba cały piłkarski świat wie, że jeśli Belgowie zdobędą na mundialu przynajmniej 16 bramek, to znana sieć marketów ze sprzętem elektronicznym zwróci klientom pieniądze za zakupione telewizory w czasie trwania promocji.

Wróćmy jednak do statystyk. 3120 – dokładnie tyle celnych podań wymienili piłkarze reprezentacji Hiszpanii, co czyni ich liderami całego turnieju. Jeśli chodzi o najczęściej atakujący zespół, to na ten moment liderem jest Brazylia, której wyliczono 292 ataki na bramkę rywali.

Poniżej prezentujemy mecze, w których padło najwięcej bramek, piłkarze oddali najwięcej strzałów i wymienili najwięcej podań (ogółem dwie drużyny), a sędzia pokazał najwięcej kartek.

Najwięcej bramek: 7 – mecz Belgia – Panama 6:1
Najwięcej strzałów: 31 – mecz Belgia – Panama
Najwięcej kartek: 8 – mecz Belgia – Panama
Najwięcej podań (łącznie): 1235 – mecz Hiszpania – Rosja

* Fotografia pochodzi ze strony dnaindia.com.