Polaków walka o ligowe i pucharowe zwycięstwa

1258
0
PODZIEL SIĘ

W ligowych i pucharowych rozgrywkach w Niemczech, Francji, Anglii, Włoszech czy w Belgii kilku kadrowiczów Adama Nawałki zaliczyło całkiem udane starty. Znów strzelał Łukasz Teodorczyk, trafiał także Artur Sobiech i Kamil Grosicki, Piotr Zieliński ogrywał Łukasza Skorupskiego, Łukasz Piszczek do końca walczył o awans w Pucharze Niemiec, Bartosz Kapustka „asystował” dla młodzieżowców w Anglii a Jakub Błaszczykowski grał w Wolfsburgu. Odpoczywał natomiast Robert Lewandowski, którego Bayern bez większych problemów ograł Augsburg.

Łukasz Teodorczyk przyzwyczaił nas już do tego, że po każdym z jego ostatnich występów można pisać o kolejnej zdobytej przez niego bramce. Polak bardzo dobrze radzi sobie w belgijskim Anderlechcie Bruksela. Tym razem trafił w wygranym spotkaniu swojego zespołu z KV Mechelen (2:0). Grał od początku do 78. minuty. Czekamy teraz na taką skuteczność w meczach reprezentacji Polski.

TYPUJ W EXPEKT I ZGARNIJ BONUS

Dobry występ zaliczył także Artur Sobiech. Polak strzelił bramkę i dołożył asystę w wygranym meczu Pucharu Niemiec, w którym jego zespół – Hannover 96 pokonał Fortunę Duesseldorf aż 6:1.

We włoskiej Serie A doszło do starcia SSC Napoli z drużyną Empoli. Zespół z Neapolu przerwał wreszcie złą passe i pokonał swojego przeciwnika 2:0. W barwach Napoli cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, a bramki Empoli, także przez pełne 90 minut, bronił Łukasz Skorupski.

Łukasz Piszczek miała nie grać w meczu Pucharu Niemiec przeciwko drugoligowemu Unionowi Berlin. Tymczasem Polak nie tylko wystąpił w tym spotkaniu, ale musiał biegać po boisku aż 120 minut, zanim jego drużyna uporała się ze swoim rywalem i wygrała z nim po rzutach karnych (1:1, k. 3:0).

Jakub Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie w barwach VFL Wolfsburg. Jego drużyna pokonała w Pucharze Niemiec 1:0 niżej notowany zespół 1. FC Heidenheim.

Kamil Grosicki grał od 69. minuty w wygranym 3:2 meczu Pucharu Ligi we Francji z Lorient. Polak zdobył zwycięską bramkę w samej końcówce spotkania, a na trybunach kibice wywiesili polską flagę z podziękowaniami dla niego.

Już w poniedziałek wystąpił na Wyspach Brytyjskich Bartosz Kapustka. Polak zagrał przeciwko Tottenhamowi Hotspur, ale w młodzieżowej (U-23) drużynie Leicester City. Jego zespół wygrał 2:0.

Robert Lewandowski przesiedział tym razem całe spotkanie Bayernu Monachium na ławce rezerwowych. Jego drużyna pokonała w Pucharze Niemiec Augsburg 3:1.

Nie grał też Karol Linetty. Jako rezerwowy oglądał porażkę swojego zespołu – Sampdorii Genua 1:4 z Juventusem Turyn w Serie A.