Sześć wolnych miejsc na mundialu. Znamy wszystkie drużyny w barażach!

Sześć wolnych miejsc na mundialu. Znamy wszystkie drużyny w barażach!

1255
0
PODZIEL SIĘ

Znamy już komplet drużyn, które powalczą w barażach o ostanie wolne miejsca na mundialu w Rosji. Minionej nocy czasu polskiego stawkę baraży wypełniły zespoły spoza Europy. O wyjazd na mistrzostwa świata powalczą Australia z Hondurasem i Peru z Nową Zelandią. Jeśli chodzi natomiast o pary w strefie europejskiej, to losowanie odbędzie się 17 października.

Z Europy do baraży zakwalifikowały się reprezentacje: Szwecji, Danii, Irnaldii Północnej, Szwajcarii, Irlandii, Włoch, Chorwacji i Grecji. To osiem drużyn, które zajęły w swoich grupach drugie miejsce. Warto przy tym dodać, że drugą lokatę w swojej grupie zajęła również Słowacja, ale miała ona najgorszy bilans bramkowy i do Rosji nie pojedzie.

To drugi poważny cios dla słowackiej piłki w ostatnich miesiącach. Pierwszy, podobny miał miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Polsce. Zespół prowadzony przez znanego w naszym kraju Pavla Hapala zajął drugie miejsce w grupie, ale nie awansował do półfinału, ponieważ miał… słabszy bilans bramek od Niemców.

Szczęśliwy awans do baraży ze strefy COCACAF wywalczył natomiast Honduras, który w ostatniej kolejce pokonał na własnym boisku Meksyk 3:2. Dzięki temu Honduras wyprzedził w tabeli USA i o mundial zagra z Australią, która wcześniej również szczęśliwie wyeliminowała Syrię.

* Fotografia pochodzi ze strony pinterest.com.