Francja i Portugalia z awansem, baraże dla Szwajcarów

Francja i Portugalia z awansem, baraże dla Szwajcarów

1062
0
PODZIEL SIĘ

We wtorek zostały rozegrane ostatnie mecze 10. kolejki eliminacji do mistrzostw świata 2018 w strefie europejskiej. Zdecydowanie najciekawszym spotkaniem była rywalizacja Portugalczyków ze Szwajcarami. Stawką było pierwsze miejsce w grupie. Ostatecznie gospodarze pokonali Helwetów 2:0 i to oni zakwalifikowali się na turniej w Rosji, a Szwajcarzy powalczą w barażach. Wyjazd na mundial zapewnili sobie też Francuzi.

Szwajcarów śmiało można uznać za rewelację tych eliminacji. Piłkarze drużyny, która nie była faworytem do wygrania grupy, a nawet mało kto z przekonaniem mówił o drugiej lokacie tej drużyny, zakończyła zmagania z dziewięcioma zwycięstwami i jedną porażką. Jedynym spotkaniem, w którym Helweci stracili punkty była dzisiejsza potyczka z Portugalią.

Trzeba zauważyć, że Cristiano Ronaldo i spółka podeszli do tej rywalizacji bardzo poważnie i z chęcią rewanżu za porażkę 0:2 w Szwajcarii. To im się udało, bo pokonali rywali w takim samym stosunku, a że mieli lepszy bilans bramkowy, to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie.

Sporo niewiadomych było w grupie A, gdzie do ostatniej kolejki szanse na awans mieli Francuzi, Holendrzy i Szwedzi. Wyścig wygrali ci pierwsi, którzy ograli Białoruś 3:1. Szwedzi wprawdzie dzisiaj przegrali z Holendrami 0:2, ale mimo tego to oni wystąpią w barażach. „Oranje“, by przeskoczyć drużynę „Trzech Koron“ potrzebowali zwycięstwa przewagą… siedmiu bramek.

* Fotografia pochodzi ze strony skysports.com.