Lewandowski królem strzelców eliminacji! Ronaldo nie dogonił Polaka!

Lewandowski królem strzelców eliminacji! Ronaldo nie dogonił Polaka!

1565
0
PODZIEL SIĘ

Robert Lewandowski został królem strzelców eliminacji do mistrzostw świata 2018! Reprezentant Polski strzelił w 10 meczach 16 bramek i ten wynik pozwolił mu wygrać tę klasyfikację. Snajper Bayernu Monachium ostatnią bramkę strzelił w niedzielę przeciwko Czarnogórze.

Dzisiaj zapewne Lewandowski śledził mecz Portugalia – Szwajcaria, w którym jego główny rywal, Cristiano Ronaldo, mający na koncie 15 bramek mógł go wyprzedzić. Ostatecznie nie powiększył swojego dorobku, ale Portugalczycy pokonali Szwajcarów 2:0. Bramki dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego strzelali tego wieczora Johan Djourou (gol samobójczy) i Andre Silva.

Rywalizacja Lewandowskiego z Ronaldo była naprawdę pasjonująca. Praktycznie od pierwszej serii eliminacyjnych gier najlepsi zawodnicy swoich reprezentacji prowadzili bramkowy wyścig. Raz na czele był Polak, innym razem Portugalczyk. W ostatnim czasie z przodu znajdował się Ronaldo, ale to zmieniło się w październiku. Lewandowski w tym miesiącu zdobył cztery bramki, a Ronaldo tylko jedną. To sprawiło, że to właśnie gwiazdor Bayernu Monachium zwyciężył tę walkę.

Zapewne podobnie, jak dla Lewandowskiego, tak i dla Ronaldo najważniejsze jest to, że jego zespół zagra na mundialu w Rosji. We wtorek Portugalczycy musieli pokonać Szwajcarów, jeśli nie chcieli grać w barażach.

Końcowa klasyfikacja najlepszych strzelców eliminacji do mundialu 2018:

1. Robert Lewandowski 16 bramek,
2. Cristiano Ronaldo (Portugalia) 15 bramek,
3. Romelu Lukaku (Belgia) 11 bramek,
4. Andre Silva (Portugalia) 9 bramek.
5. Marcus Berg (Szwecja) 8 bramek,
– Christian Eriksen (Dania) 8 bramek,
– Andre Silva (Portugalia) 9 bramek.

* Fotografia pochodzi ze strony fakt.pl.