Grosicki: Tydzień temu wszyscy nas chwalili

Grosicki: Tydzień temu wszyscy nas chwalili

965
0
PODZIEL SIĘ

– W Danii zbłądziliśmy, zagraliśmy tak, jak chcieli rywale. Było tragicznie i trzeba to powiedzieć wprost. Nie jesteśmy piątą siłą świata, szybko trzeba zejść na ziemię – powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikarzom Przeglądu Sportowego Kamil Grosicki. Pomocnik reprezentacji Polski nie ukrywał, że w piątkowej rywalizacji z Duńczykami (porażka 0:4 – przyp. red) biało-czerwoni z powodu słabej gry byli bez szans.

Ostatnia porażka podopiecznych trenera Adama Nawałki była już określana różnie, począwszy od tragedii, przez dramat aż po kompromitację. Przegraną można nazywać różnie, istotne jest jednak to, że biało-czerwoni w żadnym aspekcie gry nie zaprezentowali się przynajmniej przeciętnie. Na tle dobrze poukładanej taktycznie i ambitnie walczącej drużyny Danii byli po prostu tłem.

– Wydawało się, że na zgrupowanie przyjechaliśmy w doskonałej dyspozycji. Tydzień temu wszysycy nas chwalili. W klubach błysnąłem ja, Kamil Glik, Lewy i paru innych – przypomniał na łamach PS Grosicki. – W piątek wtopiliśmy się w resztę zespołu. Zagraliśmy poniżej krytyki. Powinienem zagreagować na taką sytuację – czasami jestem w stanie zrobić coś z niczego. Tego zabrakło – dodał skrzydłowy Hull City.

Sobota była dla kadrowiczów dniem analizy błędów popełnionych dzień wcześniej w Kopenhadze. Później nasi reprezentanci rozpoczęli „operację Kazachstan“. Jak zapewniają biało-czerwoni, wiedzą jakie błędy popełnili i co muszą poprawić, by w poniedziałek zmazać plamę po przegranej z Danią.

Rywal na zrehabilitowanie się wydaje się wymarzony. Kazachstan jest bowiem jedną z najsłabszych drużyn w tych eliminacjach, nie wygrał żadnego z ostatnich dziewięciu meczów, a na dodatek przegrał pięć ostatnich. Dodatkowo Polacy będą mogli liczyć na wsparcie kibiców, ponieważ zagrają na PGE Narodowym. Początek rywalizacji o godzinie 20:45.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.dziennik.pl.