Lewandowski walczy o koronę króla strzelców. Czy dogoni Ronaldo?

Lewandowski walczy o koronę króla strzelców. Czy dogoni Ronaldo?

1070
0
PODZIEL SIĘ

Robert Lewandowski wciąż liczy się w wyścigu o koronę króla strzelców eliminacji do mistrzostw świata 2018. Na dwie kolejki przed zakończeniem zmagań o udział w przyszłorocznym mundialu polski napastnik jest wiceliderem klasyfikacji zawodników z największą liczbą bramek. Wyprzedza go jedynie Cristiano Ronaldo, który swój dorobek znacznie poprawił w niedawnym meczu z Wyspami Owczymi.

Rywalizacja Lewandowskiego z Ronaldo od początku eliminacji jest bardzo zacięta. Gwiazdor Bayernu Monachium i gwiazdor Realu Madryt są liderami swoich reprezentacji i zarazem ich najlepszymi strzelcami. W tych eliminacjach obaj panowie od początku prezentują dobrą skuteczność i na pozycji lidera zmienali się już kilka razy.

Obecnie na czele zestawienia jest Portugalczyk, który ma na koncie 14 trafień w eliminacjach. Lewandowski traci do niego tylko dwa gole. W poniedziałkowym spotkaniu z Kazachstanem gracz Bayernu zdobył bramkę i dzięki temu zmniejszył stratę, która przed tą kolejką wynosiła trzy gole. Ronaldo z kolei nie powiększył swojego dorobku w meczu z Węgrami, ale kilka dni wcześniej ustrzelił hat-tricka w rywalizacji z Wyspami Owczymi.

Strata Polaka do Portugalczyka mogła być jeszcze mniejsza, ale błąd arbitrów spotkania z Kazachstanem pozbawił Roberta gola. Lider naszego zespołu narodowego popisał się dobrym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka ewidentnie przekroczyła linię bramkową. Sedzia boczny stwierdził jednak, że gola nie było, a do tej decyzji główny arbiter się przychylił.

Czołówka klasyfikacji strzelców eliminacji w Europie:

1. Cristiano Ronaldo – 14 bramek,
2. Robert Lewandowski – 12 bramek,
3. Romelu Lukaku – 10 bramek.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.interia.pl.