Gwiazdy Czarnogóry nie zagrają z Polską

Gwiazdy Czarnogóry nie zagrają z Polską

898
0
PODZIEL SIĘ

Stevan Jovetić z AS Monaco i Stefana Savicia z Atletico Madryt, czyli dwaj kluczowi piłkarze reprezentacji Czarnogóry nie zagrają w niedzielnym meczu z Polską. Ten pierwszy doznał kontuzji, natomiast Savić musi pauzować za kartki. Brak tych zawodników na pewno zwiększa szanse na korzystny wynik biało-czerwonych.

Joveticia i Savicia można uznać za dwóch najważniejszych piłkarzy w reprezentacji Czarnogóry. Ich brak w niedzielnej rywalizacji może być zatem bardzo widoczny i znacznie obniżyć jakość gry naszych rywali.

To nie jest jednak zmartwienie selekcjonera Adama Nawałki i jego piłkarzy. Biało-czerwoni są w naprawdę komfortowej sytuacji. Zajmują pierwsze miejsce w grupie, w czwartek rozbili Armenię 6:1, a do awansu na mundial wystarczy im remis z Czarnogórą. Teraz dotarły wieści o kłopotach kadrowych rywali.

Jovetić, który na co dzień gra w AS Monaco kontuzji nabawił się w czwartkowej rywalizacji z Danią. Gwiazdor Czarnogóry już po 20 minutach musiał opuścić boisko z powodu urazu uda. Savić natomiast już zakończył zgrupowanie, ponieważ w meczu z Danią zobaczył żółtą kartkę, która wyeliminowała go z niedzielnej potyczki.

Mecz Polska – Czarnogóra będzie dla obu reprezentacji ostatnim w eliminacjach do mistrzostw świata 2018. Spotkanie zostanie rozegrane na PGE Narodowym w Warszawie. Początek o godzinie 18.

* Fotografia pochodzi ze strony twitter.com.