Przewidywany skład Polski na Czarnogórę. Nawałka dokona zmiany?

Przewidywany skład Polski na Czarnogórę. Nawałka dokona zmiany?

1005
0
PODZIEL SIĘ

Dziennikarze Przeglądu Sportowego, którzy znajdują się dosyć blisko reprezentacji Polski i dysponują często sprawdzonymi informacjami, opublikowali dzisiaj przewidywane składy na niedzielny mecz Polska – Czarnogóra. Jeżeli doniesienia sportowego dziennika się sprawdzą, to w składzie biało-czerwonych nastąpi jedna zmiana w porównaniu do czwartkowego meczu z Armenią.

Stara piłkarska prawda mówi o tym, że zwycięskiego składu się nie zmienia. Na sobotniej konferencji prasowej trener Nawałka nie zdradził jednak czy będzie się kierował tą zasadą, czy dokona roszad. Według Przeglądu Sportowego, Polska wyjdzie na rywalizację z Czarnogórcami praktycznie w tym samym zestawieniu. Jedyną zmianą ma być ta w środku pola. Karol Linetty ma zostać zastąpiony Krzysztofem Mączyńskim.

W spotkaniu z Armenią (6:1) biało-czerwoni zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W ich grze były jedynie niewielkie mankamenty. Jednym z najsłabszych piłkarzy w naszej drużynie był jednak wspomniany Linetty i to właśnie dlatego rywalizację z Czarnogórą gracz ten ma rozpocząć na ławce rezerwowych. Mączyński z kolei po niedawnej kontuzji jest w pełni sił i powinien być gotowy na trudy spotkania.

Trwają spekulacje na temat obsady pozycji lewego obrońcy. W czwartek z niezłej strony zaprezentował się Bartosz Bereszyński, ale teraz selekcjoner ma do dyspozycji często występującego na tej pozycji Macieja Rybusa. Wszystko wskazuje jednak na to, że popularny „Bereś“ wypadł na tyle dobrze, że pozostanie w pierwszej jedenastce.

Przewidywane składy na mecz Polska – Czarnogóra (PGE Narodowy, niedziela godz. 18):

Polska: Szczęsny – Piszczek, Glik, Pazdan, Bereszyński – Błaszczykowski, Mączyński, Krychowiak, Zieliński, Grosicki – Lewandowski.

Czarnogóra: Petković – Marusić, Mijusković – Tomasević, Stojković – Janković, Vukcević, Scekić, Kojasević – Jovović, Beciraj.

* Fotografia pochodzi ze strony sport.dziennik.pl.