Ronaldo strzelił bramkę i dogonił Lewandowskiego

Ronaldo strzelił bramkę i dogonił Lewandowskiego

1180
0
PODZIEL SIĘ

Robert Lewandowski nie jest już samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców eliminacji do mistrzostw świata 2018. Teraz pierwszą lokatę Polak współdzieli z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk w sobotni wieczór strzelił bramkę w wyjazdowym spotkaniu z Andorą (2:0 dla Portugalii) i tym samym zrównał się z Lewandowskim. Obaj panowie mają na koncie po 15 trafień.

Rywalizacja Lewandowskiego z Ronaldo o koronę króla strzelców eliminacji jest bardzo zacięta praktycznie od samego początku. Obaj panowie już kilka razy zamieniali się miejscami w fotelu lidera zestawienia. Przez dwa dni samodzielnie przewodził „Lewy“, który w czwartek zaaplikował trzy bramki Armenii, w zwycięskim spotkaniu 6:1.

W sobotę nasz najlepszy napastnik mógł nasłuchiwać wieści z Andory, gdzie grała Portugalia. Tam faworyzowani goście długo nie mogli pokonać bramkarza gospodarzy, ale w końcu zrobił to Ronaldo. Drugiego gola dołożył Silva i niespodzianki nie było.

Już w niedzielę to jednak Lewandowski stanie przed szansą odskoczenia od Portugalczyka. Tego dnia reprezentacja Polski zagra ostatni mecz eliminacji – zmierzy się z Czarnogórą. Portugalia natomiast eliminacyjne zmagania zakończy we wtorek spotkaniem ze Szwajcarią.

* Fotografia pochodzi ze strony skysports.com.