Kownacki: Trener widzi, że jestem w stanie pomóc

Kownacki: Trener widzi, że jestem w stanie pomóc

927
0
PODZIEL SIĘ

W ostatnim sprawdzianie formy przed rywalizacją w mistrzostwach świata w Rosji Polacy pewnie pokonali Litwę 4:0. Bardzo dobry występ okraszony zdobytym golem zanotował Dawid Kownacki, któremu trener Adam Nawałka dał szansę występu od pierwszej minuty. Młody napastnik Sampdorii Genua wykorzystał swoją szansę i dał wyraźny sygnał szkoleniowcowi, że ten może mieć z niego dużo pożytku. – On widzi, że pomimo mniejszego doświadczenia jestem gotów i w stanie, by pomóc – cytuje słowa Kownackiego portal Łączy Nas Piłka.

Kownacki od lat uchodzi za duży talent i jak na razie jego kariera rozwija się w dobrym kierunku. Popularny „Kownaś“ najpierw błyszczał w barwach Lecha Poznań w polskiej LOTTO Ekstraklasie, by po sezonie 2016/2017 przenieść się do Sampdorii. Tam z każdym miesiącem jego pozycja stawała się coraz mocniejsza, efektem czego było powołanie na zgrupowanie reprezentacji przed mundialem.

21-latek ostatecznie znalazł się w kadrze na turniej w Rosji, a przy odrobinie szczęścia, będzie miał możliwość debiutu w tej wielkiej imprezie. Wydaje się, że „Kownaś“ jeszcze nie przekonał do siebie trenera Nawałki na tyle, by ten postawił na niego w pierwszym składzie. Choć… kto wie, nie można tego wykluczyć.

-Mam jeszcze czas, by pokazać się na tle drużyny, dać trenerowi argumenty – przekonuje Kownacki na łamach Łączy Nas Piłka. – Nie ma znaczenia na jakiej pozycji będę występować, czy na skrzydle, jako napastnik czy dziesiątka. Moja uniwersalność jest plusem – dodał.

We wtorkowym meczu z Litwą Kownacki był jednym z trzech napastników na boisku. Oprócz niego w ataku zagrali Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Współpraca całej trójki wyglądała nieźle, a zawodnicy nie mieli problemów z częstą wymianą pozycji.

Na ten moment trudno jeszcze stwierdzić w jakim ustawieniu biało-czerwoni wyjdą na mecz z Senegalem. W grę wchodzą dwa warianty: 1-4-4-2 lub 1-3-4-3.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.