Mundial: Czy Luka Modrić przybliży się do „Złotej Piłki“?

Mundial: Czy Luka Modrić przybliży się do „Złotej Piłki“?

933
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielne popołudnie piłkarze reprezentacji Francji i Chorwacji zagrają o mistrzostwo świata. Po ponad miesiącu zmagań na rosyjskich boiskach poznamy triumfatora najważniejszej futbolowej imprezy globu. Finał szczególnie ważny może być dla pomocnika Chorwatów, Luki Modricia. To właśnie ten piłkarz – w opinii wielu ekspertów – może w tym roku otrzymać prestiżową nagrodę – „Złotą Piłkę“. Przepustką do tego ma być sięgnięcie po mistrzostwo świata z reprezentacją.

Nie Leo Messi i nie Cristiano Ronaldo, a właśnie Modrić jest najlepszym pomocnikiem mundialu w Rosji. Co więcej, można pokusić się o stwierdzenie, że to najlepszy gracz tych mistrzostw. Zdobycie tytułu mogłoby bardzo mu pomóc w walce o „Złotą Piłkę“. Wprawdzie sam plebiscyt jest dosyć specyficzny, ponieważ głosy oddają dziennikarze z całego świata. Każdy głosuje według własnych preferencji i sympatii.

W tym roku według potencjalnych kandydatów do wygrania plebiscytu, prócz Modricia, wymienia się reprezentantów Francji: Kyliana Mbappe i Antoine Griezmanna.Poważnie należy brać również pod uwagę osoby Cristiano Ronaldo i Leo Messiego, którzy wprawdzie z reprezentacjami nie zwojowali mundialu, ale w klubach spisywali się dobrze. Ronaldo wywalczył z Realem Madryt Ligę Mistrzów, a Messi triumfował z FC Barcelona w Primera Division.

W ostatnich latach plebiscyt jest zdominowany przez Ronaldo i Messiego. Od 2008 roku pierwsze miejsce zajmuje w nim ktoś z tej dwójki! Ostatnim innym graczem, który cieszył się ze zdobycia „Złotej Piłki“ był Brazylijczyk Kaka. On zgarnął nagrodę w 2007 roku.

W roku mistrzostw świata duże znaczenie może mieć to, kto sięgnie po tytuł. Nie można jednak wykluczyć, że głosowanie zakończy się niespodzianką i nagroda trafi w ręce zawodnika, który nie będzie zwycięzcą na mundialu.

* Fotografia pochodzi ze strony dnaindia.com.