Jerzy Brzęczek kompletuje sztab reprezentacji. Będzie miał zaufanych ludzi

Jerzy Brzęczek kompletuje sztab reprezentacji. Będzie miał zaufanych ludzi

1520
0
PODZIEL SIĘ

Mimo że Jerzy Brzęczek wciąż jest związany umową z Wisłą Płock, to kwestią czasu pozostaje to, kiedy zostanie ona rozwiązana. Dlatego też nowo wybrany selekcjoner reprezentacji Polski skupia się na przygotowaniu do nowej pracy. Aktualnie trwa kompletowanie sztabu szkoleniowego, który będzie pracował z nowym szkoleniowcem biało-czerwonych. Niespodzianek w zasadzie nie ma. Brzęczek postawi na sprawdzonych i zaufanych współpracowników.

Wiadomo już kto będzie głównym asystentem nowego trenera kadry. To Tomasz Mazurkiewicz, który do tej pory asystował Brzęczkowi w Wiśle Płock. Ponadto w sztabie biało-czerwonych znalazło się miejsce dla Leszka Dyji (fizjolog) i Andrzeja Woźniaka (trener bramkarzy). Najwięcej emocji wzbudza osoba tego ostatniego. Woźniak ma bowiem za sobą udział w aferze korupcyjnej. Wprawdzie swoje już odcierpiał, ale stare grzechy wielu kibiców będzie mu wypominało już zawsze.

W kuluarach mówiło się też o innych kandydatach na współpracowników. Sam Brzęczek postawił jednak na ludzi do których ma pełne zaufanie. To on bierze pełną odpowiedzialność za grę reprezentacji, więc pełna swoboda przy doborze współpracowników wydaje się czymś normalnym.

Oficjalnie cały sztab polskiej reprezentacji zostanie prawdopodobnie ogłoszony 23 lipca. Wtedy na PGE Narodowym odbędzie się pierwsza konferencja prasowa, w której Brzęczek wystapi już jako pełnoprawny trener biało-czerwonych. Należy zatem zakładać, że do tego czasu wszystkie sprawy związane z jego kontraktem w Wiśle Płock będą uporządkowane.

Pierwszy mecz pod wodzą nowego selekcjonera biało-czerwoni rozegrają we wrześniu, konkretnie 7 września. Tego dnia Polska zagra w ramach Ligi Narodów z Włochami.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.