Poważne osłabienie Czarnogóry. Przeciwko Polsce bez największej gwiazdy!

Poważne osłabienie Czarnogóry. Przeciwko Polsce bez największej gwiazdy!

826
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Czarnogóry w niedzielnym meczu eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku przeciwko Polsce będzie musiała radzić sobie bez Stevana Joveticia. Grający na co dzień w hiszpańskiej Sevilli piłkarz jest zdecydowanie największą gwiazdą swojej reprezentacji i zarazem pełni w niej rolę kapitana. W niedzielę w Podgoricy przeciwko biało-czerwonym w ekipie gospodarzy z kapitańską opaską będzie musiał zagrać kto inny, ponieważ Jovetić jest kontuzjowany.

Jeszcze na początku tygodnia nic nie wskazywało na to, by napastnik Sevilli nie zagrał w arcyważnym dla losów awansu na mundial meczu z Polską. Jovetić trenował z drużyną na pełnych obrotach, ale podczas jednych z zajęć nabawił się urazu. Po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez lekarzy okazało się, że zawodnik ma problemy z łydką i jego występ w niedzielę jest wykluczony.

Jovetić został zwolniony ze zgrupowania i teraz będzie leczył kontuzję pod okiem klubowych lekarzy. Trener reprezentacji Czarnogóry będzie miał natomiast problem ze skompletowaniem optymalnego składu. Snajper Sevilli jest podstawowym graczem jego drużyny i jego nieobecność mocno komplikuje mu życie. Nie da się ukryć, że absencja Joveticia powinna ucieszyć obrońców polskiej kadry, którzy nie będą musieli grać przeciwko najlepszemu obecnie piłkarzowi Czarnogóry.

* Fotografia pochodzi ze strony en.as.com.