Czerczesow selekcjonerem reprezentacji Polski? Sensacyjne doniesienia BBC

Czerczesow selekcjonerem reprezentacji Polski? Sensacyjne doniesienia BBC

2422
0
PODZIEL SIĘ

Stanisław Czerczesow może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze BBC, którzy ponoć kontaktowali się z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Nożnej i uzyskali informację o zainteresowaniu federacji pracą obecnego trenera reprezentacji Rosji. Trudno stwierdzić na ile te doniesienia są sprawdzone. Na ten moment wiadomo tylko tyle, że we wtorek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Bońka i Adama Nawałki.

Podczas spotkania z dziennikarzami dowiemy się zapewne jaka jest przyszłość Nawałki w polskiej kadrze. Przypomnijmy, umowa selekcjonera wygasła wraz z zakończeniem udziału Polski w mistrzostwach świata 2018. Od tamtej pory trwają spekulacje na temat przyszłości Nawałki, ale brakuje konkretów. Żadna ze stron nie chciała powiedzieć zbyt dużo i dlatego wtorkowa konferencja prasowa jest wyczekiwana przez wielu kibiców i przedstawicieli mediów.

– Pewien etap się zakończył. Ta drużyna przez cztery lata zrobiła wspaniałe rzeczy. Zaczęliśmy z bardzo daleka, pojechaliśmy na mistrzostwa Europy i było dobrze. Przed mistrzostwami świata mówiłem, że jeśli chcemy coś ugrać, coś dobrego zrobić, to musimy grać lepiej niż na mistrzostwach Europy. My lepiej nie graliśmy, ta drużyna nie potrafiła więcej z siebie wydobyć – mówił po porażce Polski z Kolumbią, na łamach TVP Sport prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Po tych słowach można było wywnioskować, że polskiej kadrze nadszedł czas na zmiany. To jednak wiadomo. Nie wiadomo natomiast czy chodzi o posadę trenera czy o zmiany personalne piłkarzy.

Na razie nie wiadomo w ogóle jaka jest przyszłość trenera Nawałki. Trudno zatem odnosić się do doniesień dziennikarzy BBC. Czerczesowa nie można wykluczać z grona kandydatów na szkoleniowca polskiej drużyny narodowej, ale na ten moment pracuje on z reprezentacją Rosji. Zapewne po mundialu odejdzie i będzie „do wzięcia“, ale na ten moment to tylko dywagacje.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.