Nawałka kończy pracę w reprezentacji. Boniek: Nie myślałem o nowym trenerze

Nawałka kończy pracę w reprezentacji. Boniek: Nie myślałem o nowym trenerze

1096
0
PODZIEL SIĘ

Adam Nawałka rozstaje się z reprezentacją Polski. Po blisko pięciu latach pracy z kadrą biało-czerwonych doświadczony trener 30 lipca definitywne rozstanie się ze swoją dotychczasową rolą. Taka informacja została ogłoszona na dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na PGE Narodowym. Najważniejsze pytanie: kto będzie nowym trenerem? Tego nie wiadomo. – W ogóle nie myślałem o tym, kto będzie nowym trenerem – oświadczył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Prezes polskiej federacji przyznał, że nie ma w zwyczaju działać na dwa fronty i dlatego do dzisiaj nie rozważał kandydatur, a tym bardziej nie prowadził z nikim negocjacji. Tym samym niejako została zdementowana wiadomość dziennikarzy BBC, którzy ogłosili, że najpoważniejszym kandydatem na selekcjonera Polski jest Stanisław Czerczesow. Oczywiście, nie można wykluczyć, że obecny trener reprezentacji Rosji przejmie biało-czerwonych, ale raczej ma takie same szanse jak inni trenerzy.

Wiadomo, że obecna kadra musi przejść znaczną przebudowę, ponieważ kilku piłkarzy ma już swoje lata i naturalnym wydaje się zmiana pokoleniowa. Jakub Błaszczykowski, Kamil Glik czy Łukasz Piszczek – to piłkarze, którzy najlepsze lata kariery mają za sobą. Nowy selekcjoner polskiej kadry musi mieć wizje budowy zespołu, który będzie nieco odmłodzony, ale będzie też w stanie skutecznie walczyć o awans na Euro 2020.

– Nie jestem zdecydowany w którą stronę pójdziemy – powiedział trener Boniek, odpowiadając na pytanie dotyczące tego jaki kierunek poszukiwań trenera zostanie obrany.

W najbliższym czasie zapewne w mediach będą trwały spekulacje na temat potencjalnych kandydatów. Na konkrety przyjdzie nam jednak zapewne poczekać kilka tygodni. Zwłaszcza, że trener Nawałka ma być selekcjonerem jeszcze do 30 lipca.

* Fotografia pochodzi ze strony pzpn.pl.