Na kogo postawi Nawałka? Prawdopodobny skład na Czarnogórę

Na kogo postawi Nawałka? Prawdopodobny skład na Czarnogórę

1211
0
PODZIEL SIĘ

W niedzielę o godzinie 20:45 na stadionie w Podgoricy rozpocznie się mecz Czarnogóra – Polska w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji. Trenerzy obu reprezentacji nie mogą mówić o komforcie w kwestii ustalania składów, ale jeśli chodzi o kadrę Adama Nawałki, to można pokusić się o przewidzenie wyjściowej „jedenastki“.

Na zgrupowaniu polskiej drużyny znalazło się kilku piłkarzy, którzy mają problemy z regularną grą w swoich klubach. Mowa tu między innymi o Macieju Rybusie, Arkadiuszu Miliku i Grzegorzu Krychowiaku. Ostatecznie ten ostatni nabawił się kontuzji i jego miejsce w środku pola powinien zająć pomocnik Wisły Kraków, Krzysztof Mączyński. To on z Piotrem Zielińskim ma tworzyć duet defensywnych pomocników.

Spośród bramkarzy największe szanse na występ ma Łukasz Fabiański. W linii obrony pewne miejsce zdają się mieć: Michał Pazdan, Łukasz Piszczek i Kamil Glik. W przeciętnej formie znajduje się Artur Jędrzejczyk, ale prawdopodobnie trener Nawałka da mu szansę gry.

Mimo że selekcjoner mówił, iż jest przygotowany na zastosowanie różnych wariantów taktycznych – m.in. na grę dwoma napastnikami, to wiele wskazuje na to, że Polska zagra w ustawieniu 4-5-1, gdzie jedynym snajperem będzie Robert Lewandowski. Defensywnych pomocników będą natomiast wspomagać: Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki i Karol Linetty.

Przewidywany skład Polski na mecz z Czarnogórą:

Fabiański – Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk – Mączyński, Linetty – Błaszczykowski, Zieliński, Grosicki – Lewandowski.

* Fotografia pochodzi ze strony pzpn.pl.