Piotr Zieliński: Moda na reprezentację wróciła

Piotr Zieliński: Moda na reprezentację wróciła

1181
0
PODZIEL SIĘ

Piłkarze reprezentacji Polski są na finiszu przygotowań do rozpoczynających się 14 czerwca mistrzostw świata w Rosji. Przed biało-czerwonymi został jeszcze sparing z Litwą (we wtorek na PGE Narodowym), po którym nasi kadrowicze udadzą się w podróż. Wynik tej rywalizacji nie będzie miał większego znaczenia, choć niektórzy twierdzą, że pewne zwycięstwo podbudowałoby morale piłkarzy. Pewne jest jednak to, że biało-czerwoni mogą liczyć na gorący doping fanów. – Najważniejsze jest to, że dzięki wynikom, które ostatnio osiągamy, moda na reprezentację wróciła – cieszy się Piotr Zieliński, który udzielił wywiadu portalowi Łączy Nas Piłka.

O tym, że na przestrzeni kilku ostatnich lat postrzeganie piłkarskiej reprezentacji Polski, ale również Polskiego Związku Piłki Nożnej mocno się zmieniło, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Kadra pod wodzą trenera Adama Nawałki prezentuje się bardzo solidnie, jest wysoko w rankingu FIFA i kwalifikuje się do największych turniejów. To wszystko sprawia, że o naszych piłkarzach jest głośno.

Sam Piotr Zieliński ma świadomość, że dobre wyniki biało-czerwonych przekładają się na zainteresowanie. – To przyciąga naszych kibiców, na każdym meczu jest komplet i czujemy ogromne wsparcie trybun – nie ukrywa w rozmowie z laczynaspilka pomocnik grający na co dzień w SSC Napoli. – Wszyscy interesują się reprezentacją i to jest bardzo fajne. Dla nas to powód do dumy, że możemy reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej i sprawiać kibicom wiele radości grą i zwycięstwami.

Zieliński liczy na duże wsparcie naszej drużyny na mundialu w Rosji. A ono może być bardzo ważne, ponieważ spotkania z Senegalem, Kolumbią i Japonią prawdopodobnie nie będą należały do łatwych.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.