Polacy zakończyli udział w mundialu. Zobacz najlepsze memy po meczu z Japonią

Polacy zakończyli udział w mundialu. Zobacz najlepsze memy po meczu z Japonią

3486
0
PODZIEL SIĘ

Czwartkowym meczem z Japonią piłkarze reprezentacji Polski zakończyli udział w mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Po dwóch porażkach biało-czerwoni uratowali honor i pokonali rywali z Azji 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Jan Bednarek. Polska zakończyła grupowe zmagania na ostatnim miejscu w grupie. Jak po każdym spotkaniu, internauci wykazali się kreatywnością i stworzyli sporo memów. My dla Was wybraliśmy kilka najciekawszych!

Czwartkowy mecz nie był wielkim widowiskiem. Co więcej, był prawdopodobnie jednym ze słabszych w całych mistrzostwach. Teoretycznie Japończycy grali o awans do kolejnej fazy, ale praktycznie wynik drugiego – równolegle rozgrywanego spotkania Senegalu z Kolumbią (0:1) – sprawił, że Azjatom w pewnym momencie odechciało się grać w piłkę. Co dziwniejsze stało się tak przy wyniku 1:0 dla Polski. Efekt był taki, że praktycznie przez ostatni kwadrans Japończycy wymieniali piłkę na własnej połowie, a Polacy nie kwapili się do jej odebrania. Takiemu obrazowi towarzyszyły przeraźliwe gwizdy i obrazki przedwcześnie opuszczających stadion kibiców.

Jeśli chodzi o samą grę biało-czerwonych, to nie była ona porywająca. Tak, jak we wcześniejszych meczach, naszym zawodnikom brakowało szybkości i błysku. Pozytywem jest gol Jana Bednarka na wagę zwycięstwa.

– To była bardzo trudna decyzja, żeby tak rozegrać końcówkę meczu, ale chciałem mieć pewność, że nie wydarzy się nic złego w trakcie naszego spotkania – stwierdził po zawodach trener Japończyków, Akira Nishino.

Biało-czerwoni natomiast podkreślali, że zależało im na wygranej w ostatnim spotkaniu, ale nie zmienia to faktu, że są niepocieszeni grą w całych mistrzostwach. – Jesteśmy rozczarowani – nie krył Jan Bednarek. – Nie tak miały wyglądać te mistrzostwa. Mieliśmy marzenia, mieliśmy cel, ale nie zrealizowaliśmy go – dodał Kamil Grosicki.

Poniżej prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem memy użytkowników (wszystkie pochodzą ze strony sportowememy.pl):