Polska kadra czeka na nowego trenera. Na kogo zdecyduje się prezes Boniek?

Polska kadra czeka na nowego trenera. Na kogo zdecyduje się prezes Boniek?

1230
0
PODZIEL SIĘ

Nie trzeba było długo czekać na to, aby lista nazwisk kandydatów na nowego selekcjonera była bardzo długa. W mediach od kilku dni trwają spekulacje na temat tego, kto zastąpi Adama Nawałkę na stanowisku trenera biało-czerwonych. Polscy i zagraniczni dziennikarze cały czas donoszą o możliwych opcjach, a sam prezes PZPN – Zbigniew Boniek na wtorkowej konferencji prasowej przyznał: „Na moim biurku widziałem już sześć-siedem propozycji od trenerów“. Teraz jest ich zapewne jeszcze więcej.

Jeśli chodzi o „głośne nazwiska“ kandydatów, to takich nie brakuje. Najbardziej popularnymi szkoleniowcami, którzy mogą przejąć polską drużynę są: Włoch Cesare Prandelli, Chorwat Slaven Bilić czy Szwed Lars Lagerback. Jakie są ich szanse? Tego tak naprawdę nie wie nikt, może z wyjątkiem samego prezesa Bońka.

Według medialnych doniesień sternik polskiej federacji będzie się skłaniał ku opcji włoskiej. Nie oznacza to jednak, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest zatrudnienie Prandellego. Na giełdzie nazwisk pojawiają się bowiem inni kandydaci z tego kraju: Gianni De Biasi, który zasłynął jako pierwszy w historii trener, który wprowadził Albanię do mistrzostw Europy (2016) oraz Roberto Donadoni, m.in. były selekcjoner włoskiej reprezentacji.

Najbardziej prawdopodobną opcją jest zatrudnienie szkoleniowca z zagranicy. Wprawdzie mówi się, że selekcjonerem reprezentacji mógłby zostać obecny trener Cracovii, Michał Probierz, ale raczej jest to mało realne. Dobry znajomy prezesa Bońka spełnia się obecnie w pracy klubowej. Spośród innych polskich szkoleniowców przewijają się też takie opcje jak Jacek Magiera (prowadzi reprezentację U-20) i Marcin Brosz (opiekun Górnika Zabrze).

Na jaką opcję zdecydują się przedstawiciele PZPN, z prezesem Bońkiem na czele? Odpowiedź na to pytanie mamy poznać w sierpniu. Wtedy związek ogłosi oficjalnie nazwisko nowego selekcjonera. Do 30 lipca formalnie trenerem pozostaje Adam Nawałka.

* Fotografia pochodzi ze strony przegladsportowy.pl.