Polska z Euro 2016 i dziś. Stabilizacja czy niższa jakość piłkarska?

Polska z Euro 2016 i dziś. Stabilizacja czy niższa jakość piłkarska?

1000
0
PODZIEL SIĘ

Piłkarska reprezentacja Polski cały czas w Arłamowie przygotowuje się do zbliżających się mistrzostw świata, które rozpoczną się w Rosji już 14 czerwca. Oczekiwania polskich kibiców względem biało-czerwonych są duże, ale też wielu fanów ma obawy w kwestii formy naszych kadrowiczów. Sami reprezentanci wierzą jednak w swoje możliwości. Na pytanie o to, czy nasza drużyna jest silniejsza niż dwa lata temu, Robert Lewandowski w rozmowie z Łączy Nas Piłka stwierdził: „Myślę, że w jakimś stopniu na pewno, ale trudno porównywać mistrzostwa Europy do mundialu.“

Ze słowami kapitana naszej reprezentacji trudno się nie zgodzić. Na plus biało-czerwonych działa na pewno fakt, że przez ten czas drużyna personalnie niewiele się zmieniła, ma za sobą wiele rozegranych meczów, a te powinny przekładać się na lepszą komunikację i automatyzm na boisku. Patrząc jednak z drugiej strony, zakończony niedawno sezon ligowy nie był zbyt udany w wykonaniu naszych reprezentantów.

Jakub Błaszczykowski, Kamil Grosicki, Artur Jędrzejczyk czy Grzegorz Krychowiak, którzy stanowili o sile biało-czerwonych podczas Euro 2016, ostatnie miesiące grali bardzo mało. Trudno w nich upatrywać zawodników, którzy będą błyszczeć na mundialu w Rosji. Jeśli dołożymy do tego wszystkiego kontuzję Kamila Glika, która eliminuje go z gry na mistrzostwach świata (takie informacje już dzisiaj pojawiły się we francuskich mediach), to maluje nam się obraz reprezentacji mającej sporo braków.

Selekcjoner Nawałka na pewno ma tego świadomość i niewykluczone, że niektórzy z wymienionych zawodników, którzy pojadą na mudial, nie będą pierwszymi wyborami trenera. Nieco więcej będziemy wiedzieć jednak po meczach towarzyskich z Chile i Litwą (pierwszy z nich zostanie rozegrany już w piątek).

Już teraz trwa jednak dyskusja na temat tego, na co stać naszych na mundialu. Dla jednych sukcesem będzie wyjście z grupy, dla innych awans do ćwierćfinału. A jak na szanse naszej reprezentacji zapatruje się jej najważniejszy gracz, Robert Lewandowski?

– Nie jesteśmy faworytami tej grupy, to powinno być dla wszystkich jasne, ale wierzymy, że grając jak najlepiej będziemy zdobywać punkty, że z każdym meczem będziemy rośli w siłę i pokazywali jeszcze lepszą grę oraz jakość. Chcemy być drużyną turniejową – cytuje słowa naszego napastnika laczynaspilka.pl.

* Fotografia pochodzi ze strony fakt.pl.