Sobota na mundialu: Grad goli i wielkie emocje. Francja i Urugwaj grają...

Sobota na mundialu: Grad goli i wielkie emocje. Francja i Urugwaj grają dalej!

773
0
PODZIEL SIĘ

To była bardzo emocjonująca piłkarska sobota. Po wolnym piątku na mistrzostwach świata w Rosji, w sobotę rozegrano dwa pierwsze spotkania w ramach 1/8 finału. Emocji i przede wszystkim bramek nie brakowało. Łącznie w sobotę kibice zobaczyli aż 10 goli! Siedem z nich padło w rywalizacji Francuzów z Argentyną, która zakończyła się wygraną tych pierwszych 4:3. W drugim meczu Urugwaj wyeliminował Portugalię, po zwycięstwie 2:1.

Faworyci bukmacherów awansowali do kolejnej fazy, ale łatwo nie mieli. Szczególnie dużo działo się w meczu Francji z Argentyną. Tamta rywalizacja obfitowała nie tylko w gole, ale również w zwroty akcji. Mecz dobrze rozpoczął się dla „Trójkolorowych“, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie po golu z rzutu karnego Antoine Griezmanna. Argentyna odpowiedziała tuż przed przerwą pięknym trafieniem Angela Di Marii.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla zespołu z Ameryki Południowej (autorem Gabriel Mercado) i pachniało niespodzianką. Wtedy jednak do pracy wzięli się Francuzi, na czele z Kylianem Mbappe. Najpierw na 2:2 wyrównał Benjamin Pavard, a później wspomniany Mbappe dołożył dwa gole i w zasadzie było po meczu. W końcówce na 3:4 strzelił jeszcze
Sergio Aguero, lecz Argentyńczykom zabrakło czasu na odrobienie strat.

Druga rywalizacja nie była aż tak emocjonująca. W pierwszej połowie lepiej spisywali się Urugwajczycy, którzy na niewiele pozwalali Portugalczykom. Swoją przewagę udokumentowali golem Edinsona Cavaniego. Po zmianie stron, w 55. minucie wyrównał Pepe, ale radość Portugalczyków nie trwała długo, bo gola na 2:1 dla Urugwaju zdobył… Cavani. Mimo że całą drugą odsłonę lepiej prezentowała się Portugalia, to nie zdołała odwrócić losów rywalizacji i ostatecznie pożegnała się z mundialem.

W niedzielę czekają nas kolejne spotkania 1/8 finału. O godzinie 16 zmierzą się Hiszpanie z Rosjanami, a w wieczorej rywalizacji naprzeciw siebie staną piłkarze reprezentacji Chorwacji i Danii.

* Fotografia pochodzi ze strony dnaindia.com.