Szanse Polski na Mundialu w Rosji

Szanse Polski na Mundialu w Rosji

3253
0
PODZIEL SIĘ

Ostatnie sukcesy polskiej reprezentacji w piłce nożnej na nowo obudziły nadzieje Polaków na sukcesy w tej dyscyplinie. Świetny występ na Euro 2016 we Francji i awans na Mundial 2018 w Rosji zdecydowanie cieszą fanów piłkarzy. Jednak czy Polacy pod wodzą Adama Nawałki rzeczywiście mają szansę aby liczyć się w walce o tytuł mistrzów?

Wyrównana grupa H

W drodze losowania Polacy znaleźli się w grupie H, razem z Senegalem, Japonią i Kolumbią. Według specjalistów, jest to najbardziej wyrównana pod względem szans grupa i ciężko określić, które drużyny zwycięsko przejdą przez ten etap turnieju. Reprezentacja Polski po raz pierwszy spotka się na murawie z drużyną Senegalu. Groźnymi przeciwnikami są Japończycy, których uważa się za jedną z najszybszych drużyn tych mistrzostw. Natomiast Kolumbia uznana została za czarnego konia turnieju.

Polacy nie są bez szans. Niejeden analityk i bukmacher Fortuna twierdzi, że nasza reprezentacja wyjdzie z grupy. Niektórzy z nich obstawiają nawet, że skład Adama Nawałki uplasuje się na pierwszym miejscu w grupie. Według analityków banku UBS, Polacy mają 64% szans na wyjście z grupy, z czego szacunki na zajęcie pierwszego miejsca oscylują wokół wartości 35%.

Dalsze rozgrywki

Ci sami analitycy z banku UBS szacują, że reprezentacja Polski ma blisko 25% szans na znalezienie się w ćwierćfinale turnieju. Wartość ta nie jest zbyt wysoka, jednak, jak pokazała rzeczywistość pierwszej kolejki meczów grupowych, w piłce nożnej wszystko się może zdarzyć.

Według analityków i bukmacherów, awans Polaków do kluczowej części mistrzostw jest bardzo mało prawdopodobny. Szanse na awans do półfinału określono na 7%, a na grę w finale jedynie niespełna 3%.

Podobnie szanse Polaków oceniają analitycy magazynu „Sports Ilustrated”. Trzech z czterech specjalistów uznało, że polskie marzenie o Mundialu zakończy się już w fazie grupowej. Niestety, dla polskich kibiców szacunki te nie dają zbyt dużych nadziei na spektakularny sukces reprezentacji.

Zdaniem kibiców

Fani polskiej reprezentacji mają oczywiście nadzieję na zdobycie pucharu. Wiara w Orłów Nawałki jest niezłomna. Kibice twardo stąpający po ziemi oceniają jednak szanse naszych piłkarzy podobnie jak analitycy i bukmacherzy, szczególnie po meczy z Senegalem, w którym Polacy nie pokazali się z dobrej strony.

Na wielu portalach internetowych powstały krótkie ankiety, w których każdy internauta może wypowiedzieć się na temat szans polskiej reprezentacji. Najbardziej optymistyczne wydają się być wyniki ankiety stworzonej przez jedną z popularnych stacji radiowych, której słuchacze wierzą, że Polacy zagrają w ćwierćfinale Mundialu. Taki wariant zakłada 30% ankietowanych.