Makuszewski: Nie myślałem, że mogę trafić do kadry

Makuszewski: Nie myślałem, że mogę trafić do kadry

1446
0
PODZIEL SIĘ

Maciej Makuszewski został powołany przez trenera reprezentacji Polski na zbliżające się mecze eliminacji do mistrzostw świata 2018 w Rosji. Na początku września biało-czerwoni zagrają z Danią i Kazachstanem, a pomocnik Lecha Poznań będzie miał szansę wystąpić w tych rywalizacjach. – Powiem szczerze, że od jakiegoś czasu nie myślałem już na poważnie o tym, że mogę trafić do kadry Polski – przyznał na łamach portalu laczynaspilka Makuszewski.

Mimo że na starcie sezonu 2017/2018 Lech Poznań spisuje się poniżej oczekiwań, to jednym z jego najjaśniejszych punktów jest właśnie Makuszewski. Przebojowy skrzydłowy ma za sobą kilka udanych spotkań w LOTTO Ekstraklasie oraz eliminacjach do Ligi Europy. To z kolei nie umknęło uwadze trenera Nawałki, który nie bał się po raz pierwszy powołać Makuszewskiego do kadry.

Blisko 28-letni piłkarz zdradził swoją receptę na dobrą formę. – Rok temu wziąłem ślub, a teraz spodziewamy się z Oliwią dziecka. Przyjdzie na świat pod koniec stycznia, zostanę ojcem, co bardzo wpłynęło na moją psychikę. Osiągnąłem życiową stabilizację – powiedział na łamach laczynaspilka.pl skrzydłowy.

Makuszewski ma na swoim koncie dokładnie 149 meczów w polskiej ekstraklasie. Strzelił w nich łącznie 19 bramek. W swojej karierze występował m.in. w Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok, Tereku Groznym i Vitorii Setubal.

Pierwszy wrześniowy mecz eliminacji do mundialu Polacy zagrają już w piątek (1 września). Wtedy na wyjeździe zmierzą się z Danią. W poniedziałek, 4 września zmierzą się natomiast na Stadionie Narodowym z Kazachstanem.

* Fotografia pochodzi ze strony lechpoznan.pl.