Nawałka: Entuzjazm, ale bez euforii

Nawałka: Entuzjazm, ale bez euforii

1545
0
PODZIEL SIĘ

W szóstym meczu eliminacji do mistrzostw świata 2018 piłkarze reprezentacji Polski pokonali 3:1 drużynę narodową Rumunii i wykonali kolejny krok ku awansowi. Nasze „Orły“ przedłużyły jednocześnie serię spotkań eliminacyjnych bez porażki do sześciu. Aktualnie Polska z dorobkiem 16 punktów jest liderem grupy E, z sześciopunktową przewagą nad Czarnogórą i Danią. – Jest entuzjazm, ale bez euforii – powiedział na antenie Polsatu Sport trener Nawałka.

Selekcjoner polskiej reprezentacji jest daleki od hurraoptymizmu i mimo bardzo dobrej sytuacji w eliminacyjnej grupie, studzi nastroje. – Są przed nami jeszcze cztery mecze i to one zadecydują o tym kto pojedzie do Rosji – podkreślił Nawałka. – Oczywiście mamy nadzieję, że będziemy kontynuować naszą świetną serię – dodał opiekun naszego zespołu.

Polska w tych eliminacjach jeszcze nie przegrała. Zanotowała pięć zwycięstw i jeden remis. W sobotę przeciwko Rumunii gra biało-czerwonych wyglądała nieźle, choć bywały również gorsze momenty, jak choćby w końcówce spotkania. – Tak nie możemy grać – krótko stwierdził selekcjoner.

Sporo pozytywnych opinii za swój występ zbiera Piotr Zieliński. Jego grę chwalił również trener. – Piotrek ma fantastyczne możliwości i to wiedzieliśmy od dawna. Czekaliśmy na eksplozję jego talentu. On cały czas się rozwija i mam nadzieję, że jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i będzie prezentował klasę światową. Jego gra musi cieszyć – ocenił na antenie Polsatu Sport Nawałka.

* Fotografia pochodzi ze strony polskieradio.pl.