Oficjalnie: Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk zorganizują mundial w 2026 roku!

Oficjalnie: Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk zorganizują mundial w 2026 roku!

889
0
PODZIEL SIĘ

Wiemy już gdzie piłkarskie mistrzostwa świata będą rozgrywane w 2026 roku. Dzisiaj obradujący w Moskwie kongres FIFA ogłosił, że zwyciężyła kandydatura Ameryki Północnej, czyli Stanów Zjednoczonych, Kanday i i Meksyku. Tym samym po raz pierwszy w historii mundial będzie rozgrywany w trzech krajach.

– Dziękujemy za zaufanie i zaszczyt zorganizowania mistrzostw świata FIFA w 2026 roku. Futbol jest dziś jedynym zwycięzcą – cytuje słowa prezesa amerykańskiej federacji piłkarskiej, Carlosa Cordiero portal eurosport.interia.pl.

W Ameryce Północnej środowy poranek jest zatem bardzo szczęśliwy. Widać to zresztą po informacjach i komentarzach w tamtejszych mediach oraz w serwisach społecznościowych. Mimo że impreza będzie rozgrywana dopiero za osiem lat, to już teraz kibice, dziennikarze i środowisko sportowe popadło w entuzjazm.

Kontrkandydatem Ameryki Północnej w wyścigu o organizację mistrzostw świata w 2026 roku było Maroko. Ostatecznie FIFA zdecydowała się na bardziej pewny wariant, ponieważ nie da się ukryć, że pod względem obiektów, zaplecza czy transportu trio USA, Kanada, Meksyk bije na głowę Maroko. Potwierdza to niejako raport inspektorów FIFA, którzy jakiś czas temu sprawdzali stadiony, zakwaterowanie i transport i ocenili Amerykę Północną na 4,0 w pięciopunktowej skali, a Maroko jedynie na 2,7.

Środowa decyzja światowej federacji piłkarskiej oznacza, że mundial powróci do Stanów Zjednoczonych po kilkunastu latach przerwy. Przypomnijmy, USA organizowały już mundial w 1994 roku. Wówczas zainteresowanie piłką nożną w tym kraju nie było tak duże, jak ma to miejsce teraz. Wiele zmieniło się również pod względem infrastruktury piłkarskiej i samego poziomu piłkarskiego w USA. Wprawdzie teraz seniorska kadra jest w kryzysie, ale przynajmniej amerykańska federacja wie, że musi zrobić wszystko, by za osiem lat Stany Zjednoczone znowu prezentowały wysoki poziom.

* Fotografia pochodzi ze strony eurosport.pl.