Świetna frekwencja na stadionach w Moskwie podczas mundialu

Świetna frekwencja na stadionach w Moskwie podczas mundialu

1140
0
PODZIEL SIĘ

Bardzo wysoka frekwencja ma miejsce na meczach mistrzostw świata rozgrywanych na stadionach w Moskwie. Na obiektach Łużniki i Spartak od 14 czerwca do 11 lipca zasiadło aż 689 tys. widzów! Tak wynika z danych opublikowanych na łamach portalu RBK. Statystyki pochodzą z agencji zajmującej się analizami – TurStat.

Dobry wynik obiektów w Moskwie raczej nikogo nie dziwi. Można było się spodziewać, że w stolicy Rosji kibice nie zawiodą i tłumnie będą przychodzili na stadion. I tak też jest, ponieważ oba stadiony wypełniają się praktycznie w stu procentach. Do tej pory na Łużnikach i stadionie Spartaka rozegrano 11 spotkań. Sześć z nich na tym pierwszym obiekcie obejrzało dokładnie 468 066 osób. Na stadionie Spartaka natomiast w pięciu potyczkach na trybunach zasiadło 220 950 widzów.

Na trzecim miejscu w zestawieniu stadionów z najlepszą frekwencją podczas mundialu znalazł się Fiszt Stadion w Soczi. Jak wyliczyli pracownicy firmy analitycznej, tamten obiekt wypełniał się w 99,37 proc. Również powyżej 99 procent zapełniał się obiekt w Petersburgu (dokładnie 99,35 proc.).

Z opublikowanych danych TurStatu wynika, że do 11 lipca na wszystkich stadionach w Rosji mistrzostwa świata obejrzało 2 889 351 kibiców. Wynik ten zostanie jeszcze poprawiony, ponieważ przed nami spotkania o trzecie miejsce i o mistrzostwo świata. O trzecią lokatę Belgia zagra z Anglią na Sankt Petersburg Arena, wielki finał pomiędzy Francją, a Chorwacją będzie miał natomiast miejsce na Łużnikach.

Najwyższy procent frekwencji na stadionach na mundialu:

1. Łużniki, Moskwa – 100 proc.
2. Spartak, Moskwa – 100 proc.
3. Fiszt Stadion, Soczi – 99,37 proc.
4. Sankt Petersburg Arena – 99,35 proc.

* Fotografia pochodzi ze strony architecturaldigest.in.