Porażka Polski z Senegalem na otwarcie. Oceny polskich piłkarzy

1787
0
PODZIEL SIĘ

Nie tak kibice reprezentacji Polski wyobrażali sobie powrót biało-czerwonych na mistrzostwa świata. W swoim pierwszym meczu na mundialu 2018 nasza drużyna narodowa przegrała z Senegalem 1:2. Najbardziej może martwić bezbarwny styl gry, jaki zaprezentowali kadrowicze trenera Adama Nawałki. Na porażkę złożyły się dwa fatalne błędy w defensywie. Gola honorowego dla Polski zdobył Grzegorz Krychowiak, który w naszych ocenach otrzymał najwyższą notę. Poniżej oceny wszystkich biało-czerwonych. Noty w skali 1-6, gdzie 1 oznacza bardzo słaby występ, a 6 znakomity.

Wojciech Szczęsny – 3

Dwie wpuszczone bramki, z czego przy drugiej mógł się lepiej zachować. Niektórzy eksperci twierdzą, że Szczęsny nie powinien wychodzić przed pole karne.

Łukasz Piszczek – 3

Bardzo przeciętna postawa gracza Borussii Dormund i przede wszystkim błąd przy trafieniu na 1:0 dla Senegalu. To Piszczek przegrał pojedynek, po którym rywale wyprowadzili bramkową akcję.

Thiago Cionek – 2

Trudno lepiej ocenić zawodnika, który strzela bramkę samobójczą. Fakt, że było to niefortunne, ale jednak obciąża konto naszego defensora. Poza tym miał kilka niepewnych interwencji w innych sytuacjach.

Michał Pazdan – 4

Kilka udanych interwencji, kilka mniej pewnych, ale ogólnie więcej niż dostatecznie. Finezji nie było, ale do tego zdążył nas przyzwyczaić. Liczy się efekt.

Maciej Rybus – 3,5

Próbował podłączać się do akcji ofensywnych, miał niezłe zagrania, ale też nie było ich zbyt wiele. Z wyjściowego składu, to chyba najlepszy obrońca.

Jakub Błaszczykowski – 3,5

Rozegrał tylko 45 minut, ponieważ doznał urazu. W pierwszej połowie, w której zagrał dostosował się do gry całego zespołu. Na jego usprawiedliwienie – nie dostawał zbyt wielu podań.

Grzegorz Krychowiak – 3,5

Najlepszy piłkarz naszej reprezentacji w tym meczu? Tak mogłoby być, gdyby nie fatalne zagranie przy golu na 0:2. Krychowiak nie grał w tym spotkaniu źle, ale wspomniana sytuacja rzuca cień na jego postawę. Na odkupienie win zdobył gola na 1:2.

Piotr Zieliński – 3

Kolejny raz można było liczyć na lepszy występ zawodnika SSC Napoli. Zieliński jak na razie nie jest w stanie zaskoczyć w kadrze.

Kamil Grosicki – 4

Dużo wiatru, dużo szumu, ale niewiele efektu. Woli walki nie można jednak Grosickiemu odmówić. W pierwszej połowie był bardzo aktywny i się wyróżniał, ale na tle bezbarwnych kolegów nie było to sztuką.

Arkadiusz Milik – 1,5

Bezproduktywny z dużą liczbą niecelnych podań. To był jeden ze słabszych występów Milika w kadrze.

Robert Lewandowski – 4

Oczekiwania względem Lewandowskiego zawsze są duże. On miał jednak dzisiaj najtrudniej, bo Senegalczycy szybko do niego doskakiwali. A koledzy z drużyny też nie pomagali…

Po przerwie na boisku pojawili się: Jan Bednarek, Dawid Kownacki i Bartosz Bereszyński. Oceniamy występ tylko tego pierwszego, który rozegrał całą drugą połowę. Ocena – 1,5, był zagubiony i popełnił błąd przy bramce na 0:2.

* Fotografia pochodzi ze strony pinterest.com.